2012-2013 სასწავლო წელი     ფოტოგალერეა
კონფერენციებში, კონკურსებში და სხვა ღონისძიებებში მონაწილეობა
  • სამინისტროს მიერ ინიცირებული კონკურსები და ღონისძიებები:
  1. ჩრდილო-ატლანტიკური ალიანსის კვირეული -ლექციები

  2. ექვთიმე თაყაიშვილის დაბადებიდან 150 წლისთავისადმი მიძღვნილი კონკურსები

  • პროექტების კონკურსი "რა ვიცით ექვთიმე თაყაიშვილის შესახებ"

  • ექვთიმე თაყაიშვილის ბიოგრაფიულ თემაზე შექმნილი ბლოგების კონკურსი

  1. ევროპის დღის აღსანიშნავი კონკურსები

  • ნახატების კონკურსი "საქართველო ევროპული ქვეყანა"

  • ფოტოკონკურსი "საქართველო ევროპული ქვეყანა"

  • ანალიტიკური ესეების კონკურსი "ჩემი ევროპული ფასეულობები"

  1. ინტელექტის დღე - ორგანიზატორი: საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრობის საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და საქართველოს კლუბი „რა? სად? როდის?“. პროექტს მხარს უჭერს: კომპანია IDS ბორჯომი საქართველო, გამომცემლობა ინტელექტი და ალტა.

  2. პარტნიორები განათლებაში - საქართველოს ფორუმი 2013

     

  • საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციის მიერ (ინიცირებული კონკურსები და ღონისძიებები:
  1. მათემატიკური ოლიმპიადა ”ევერესტი”
  2. სიმღერის ფესტივალი - ესთეტიკური აღზრდის ცენტრი
  3. პროექტი "საბავშვო უნივერსიტეტი" - ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 
    ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი, „ნორჩ ასტრონომთა სკოლა, ნორჩ იურისტთა სკოლა - ლექციები
  4. პროექტი გრიგოლ რობაქიძე - განათლების დეპარტამენტი, ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრი
  5. პროექტი ილია ჭავჭავაძე - განათლების დეპარტამენტი, ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრი
  6. „ვიქტორინა 2012“-ის  ნახევარფინალური  ტური - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის მიერ ორგანიზებული 
  7. ტესტირება-ტურნირი - „ჩაღლარის“ სასწავლო დაწესებულებების სამელთვალყურეო საბჭო

  8. ვიქტორინა "თბილისი, ქალაქი, რომელსაც უყვარხარ" - თბილისის მერიის მხარდაჭერით “Event Organizing Group”

  9. საფეხბურთო ჩემპიონატი - აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის მიერ სკოლებს შორის ორგანიზებული

  10. საერთაშორისო სასკოლო საგანმანათლებლო პროექტი SPARE - არასამთავრობო ორგანიზაცია - კავშირი მდგრადი განვითარებისთვის „ეკოხედვა/ECOVISION" , ნორვეგიის მთავრობის მხარდაჭერით

  11.  ინტელექტუალური ვიქტორინა–თამაში "ყველაზე სხარტი, ინტელექტუალური და მოაზროვნე~ _  მირზა გელოვანის სახელობის ახალგაზრდობის ბიბლიოთეკა

  12.  

     

  • შიდა სასკოლო კონკურსი და პროექტი:
  1. ღია და ინტეგრირებული გაკვეთილები:
    • მათემატიკა, ისტ - ორუცნობიან განტოლებათა სისტემები გეოგებრის გამოყენებით - VIII კლასი, პედაგოგები თამარ ჭარბაძე, ნუნუ გაბათაშვილი
    • ინტელექტუალური თამაში - "ეტალონი" - ისტორია, გეოგრაფია - Xiა კლასი, პედაგოგები ქეთევან გორდელაძე, იამზე სახელაშვილი
    • ელექტრონული პრეზენტაცია "გრიგოლ რობაქიძის ცხოვრება და მოღვაწეობა" - X კლასი, პედაგოგი მარინა გვახარია
    • დებატები "შუშანიკის წამება" - X კლასი, პედაგოგი მარინა გვახარია
    • გაკვეთილი მუზეუმში - ექსკურსია ჯანაშიას სახ. ეროვნულ მუზეუმში - V კლასი, პედაგოგი გიული ფერაძე
    • ექსკურსია ხალხურ საკრავთა მუზეუმში - V კლასი, პედაგოგი გიული ფერაძე
  2. ინტელექტუალური თამაში " ეტალონი" - მოსწავლეთა თვითმართველობა, პედაგოგები: ია სახელაშვილი, ქეთი გორდელაძე, ნუნუ გაბათაშვილი
  3. საახალწლო ზეიმი - მოსწავლეთა თვითმართველობა
  4. დედის დღისადმი მიძღვნილი კონცერტი - მოსწავლეთა თვითმართველობა
  5. იაპონური კულტურის დღეები - VIII კლასი, პედაგოგი გიული ხატიაშვილი

 

 
2011-2012 სასწავლო წელი     ფოტოგალერეა
კონფერენციებში, კონკურსებში და სხვა ღონისძიებებში მონაწილეობა
  • სამინისტროს მიერ ინიცირებული კონკურსები და ღონისძიებები:
  1. ჩრდილო-ატლანტიკური ალიანსის კვირეული -ლექციები
  2. ვაჟა-ფშაველას კვირეული
  3. თხზულებების კონკურსი ”ჩემი ცხოვრების მიზანი”
  4. ფოტო კონკურსი ”ახალი წელი სკოლაში”
  5. პროექტების კონკურსი ”საქართველოს ოკუპაციის ეპიზოდები 1921 წლიდან დღემდე”

  6. ფოტოკონკურსი ”ჩემი საყვარელი სკოლა”

  7. ფოტოკონკურსი ”ჩემი სკოლის ლოგო”
  8. ფოტოკონკურსი  ”ცხოვრების ჯანსაღი წესი ჩემს სკოლაში”

 

  • საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციის მიერ (ინიცირებული კონკურსები და ღონისძიებები:
  1. მათემატიკური ოლიმპიადა ”ევერესტი”
  2. XIV რესპუბლიკური ტესტირება-ტურნირი - ”ჩაღლარის” სასწავლო დაწესებულება
  3. საქართველოს სკოლის მოსწავლეთა გაერთიანებების ალიანსი - #42 საჯარო სკოლის ” საქართველოს სკოლის მოსწავლეთა გაერთიანებების ალიანსი, ”
  4. სლოგანების კონკურსი - აშშ საერთაშორისო განვითარებისსააგენტოს მიერ დაფინანსებული "საქართველოში აივ პრევენციის პროექტის" (GHPP)
  5. ვიქტორინა "თბილისი - ქალაქი, რომელსაც უყვარხარ" - თბილისის მერია
  6. კონფერენცია ქაქუცა ჩოლოყაშვილის თანამებრძოლი და პოეტი მიხა ხელაშვილი - ქაქუცა ჩოლოყაშვილის სრულიად საქართველოს ჩოხოსან რაინდთა დასი
  7. პროექტი - ჰარმონია სამოქალაქო განათლების პროგრამა
  8. ვიქტორინა ”ოკუპაციის 200 წელი” - მერიის ინიციატივით

  9. ”რა, სად, როდის” - საქართველოს უნივერსიტეტი

  10. ვიქტორინა ზუსტი და საბუნებისმეტყველო საგნები -ჯავახიშვილის უნივერსიტეტი

  11. შეჯიბრება-კონკურსი 12-ე კლასელებისათვის ქართული, ინგლისური, მათემატიკა -შავი ზღვის უნივერსიტეტი

  12. მათემატიკური ოლიმპოადა ”ევერესტი”

  13. უნიკალური გამოფენა ეროვნულ გალერეაში - ეროვნული გალერეა

  14. „გახდი ტაძრის ხუროთმოძღვარი“ - თეატრის, მუსიკის, კინოსა და ქორეოგრაფიის სახელმწიფო მუზეუმი

  15. საგანმანათლებლო პროგრამა  “თოჯინების ისტორია”  * ვორკშოპი  თემაზე  “შექმენი შენი საკუთარი სათამაშო - თეატრის, მუსიკის, კინოსა და ქორეოგრაფიის სახელმწიფო მუზეუმი

  16. ანტინარკოტიკული მოძრაობა - იუსტიციის სამინისტრო

  17. ეძღვნება საქართველოსა და იაპონიას შორის დიპლომატიური ურთიერთობის 20 წლისთავს.(ნახატი- A3 ფორმატი) - საქართველო-იაპონიის ურთიერთობის ასოციაციას

 

  • შიდა სასკოლო კონკურსი და პროექტი:
     
    1. ღია და ინტეგრირებული გაკვეთილები:
      • ისტორია, გეოგრაფია - პედაგოგები  ქეთი გორდელაძე, ია სახელაშვილი
      • მუსიკა - პედაგოგი მარინა დუნდუა
      • ფიზიკა - XI კლასი, პედაგოგი სოფო რევაზიშვილი
    2. საშემოდგომო ზეიმი - II კლასი პედაგოგი ეთერ ნაზღაიძე
    3. საახალწლო ღონისძიებები - I, II, III, IV, V, VI, VII კლასები (პედაგოგები - ლელა წიკლაური, ეთერ ნაზღაიძე, დალი პაპუაშვილი, მაია თევზაძე, თინათინ ზაბახიძე, სოფო ხელაძე, გიული ხატიაშვილი)
    4. სპექტაკლები:
      • პაემანი ვერაზე - VI კლასი, პედაგოგი ქეთევან მჭედლიშვილი
      • სათაგური - V კლასი, პედაგოგი ქეთევან მჭედლიშვილი
      • 9 აპრილი - V კლასი, პედაგოგი მარინა დუბდუა
      • III  კლასი, პედაგოგო დალი პაპუაშვილი
      • ჩხიკვთა ქორწილი - II კლასი, პედაგოგი ეთერ ნაზღაიძე

     

 
2010-2011 სასწავლო წელი      ფოტოგალერეა
კონფერენციებში, კონკურსებში და სხვა ღონისძიებებში მონაწილეობა
  • სამინისტროს მიერ ინიცირებული კონკურსები და ღონისძიებები:
  1. აკაკი წერეთლის 170-ე წლისთავისადმი მიძღვნილი კვირეული ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში
    კონკურსის დევიზი: ”სჯობს მონობაში გადიდკაცებულს თავისუფლების ბრძოლაში მკვდარი”.
    ჩატარდა ორი სახის კონკურსი:
    1) 5-29 ოქტომბერი -  ”აკაკი წერეთლისადმი მიძღვნილი კვირეული”
    2) 8 ოქტომბერი -  ”თხზულებების კონკურსი”.
  2. ანალიტიკური ესეების კონკურსი ”25 თებერვალი და 8 აგვისტო - ისტორიული პარალელები”
  3. სპორტული შეჯიბრებები:
    სკოლბურთი, კალათბურთი (ბელა როსტიაშვილი)
    ფრენბურთი (ირინა ალიბეგაშვილი)
  4. ექსკურსია პარლამენტში - (4 მაისი)
  5. გუნდური შეჯიბრი მძლეოსნობაში სკოლებს შორის - პედაგოგი ბელა როსტიაშვილი
     
  • საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციის მიერ (ინიცირებული კონკურსები და ღონისძიებები:
  1. ინტელექტუალური თამაში - რა, სად, როდის - BG WISE (დეკემბერი)
  2. კონკურსი  „ქართული კალიგრაფია“ - საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრი (თებერვალი)
  3. “ენერგოეფექტურობისა და განახლებადი ენერგიის წყაროების გამოყენების” თემაზე საპროექტო იდეის შესარჩევი კონკურსი - ენერგოეფექტურობის ცენტრი ”საქართველო”
  4. სასკოლო სამოქალაქო კლუბების პრეზენტაცია
  5. 14 აპრილი ენის დღისადმი მიძღვნილი IV რესპუბლიკური ოლიმპიადა - დემირელი, ”სხივი” (11-12 აპრილი)
  6. ექსკურსია ეროვნულ ბიბლიოთეკაში - (3 მაისი)
  7. გუნდური საგნობრივი ოლიმპიადები - საქართველოს საპატრიარქოს ანდრია პირველწოდებულის ქართული უნივერსიტეტი (15 მაისი)
  8. ლიტერატურული კონკურსი - საპატრიარქოსთან არსებული მოძრაობა ”დავითიანნი” (16 მაისი)
  9. ინტელექტუალურ ჩემპიონატ თბილისის სკოლებს შორის - საქართველოს ახალგაზრდული ინტელექტ კლუბი ”ლიბრა”
  10. მათემატიკის ოლიმპიადა BG Generation 2011 - ”ბიზნეს ჯგუფი - BG” (5 ივნისი)
  11. საპატრიარქოსთან არსებული მოძრაობა ”დავითიანნი”
    • სპორტული შეჯიბრი - ფრენბურთი
    • სკოლის ჩართულობა სასწავლო კურსებში
    • ხელნაკეთობათა კონკურსი -  ძერწვა, ხატვა
    • მუსიკალური ფესტივალი
    • ლიტერატურული კონკურსი (16 მაისი)
  • შიდა სასკოლო კონკურსი და პროექტი:
  1. პროექტი ”სკვერი”სკოლის ეკოკლუბის აქტიური მონაწილეობით და  ”დავითიანნის” მხარდაჭერით (ოქტომბრიდან სასწავლო წლის ბოლომდე)
  2. ;გალაკტიონ ტაბიძის გარდაცვალებისადმი მიძღვნილი ღონისძიება - მე-7 კლასი, პედაგოგი ქეთევან მჭედლიშვილი;
  3. სხვა საქართველო სად არის - გახანგრძლივებული ჯგუფი. პედაგოგი თინათინ მელაძე;
  4. დებატები - მე-9 კლასი, პედაგოგი მარინა გვახარია (16 ნოემბერი);
  5. კონფერენცია ”თავისუფალი თემა” - მე-8 კლასი, პედაგოგი მარინა გვახარია (6 დეკემბერი);
  6. ღია გაკვეთილი გეოგრაფიაში - მე-4 კლასი. პედაგოგი ია სახელაშვილი (10 დეკემბერი);
  7. ინტეგრირებული გაკვეთილი მუსიკასა და ინგლისურში - ”მოცარტი”- მე-9 კლასი პედაგოგები: მარინადუნდუა და მარო მური (8 დეკემბერი);
  8. ღია გაკვეთილი გეოგრაფიაში - მე-9 კლასი. პედაგოგი ქეთი გორდელაძე (15 დეკემბერი);
  9. ღია გაკვეთილი მუსიკაში - მე-5 კლასი. პედაგოგი მარინა დუნდუა (16 დეკემბერი);
  10. საახალწლო ზეიმი - მე-2 და მე-3 კლასები. პედაგოგები: ლავერა ისაკაძე და ლელა წიკლაური (     დეკემბერი);
  11. საახალწლო ზეიმი - პირველი კლასი. პედაგოგი ეთერ ნაზღაიძე (    დეკემბერი);
  12. საახალწლო ზეიმი Happy New Year- მე-4 და მე-8 კლასები. პედაგოგი თიკო ზაბახიძე (22 დეკემბერი);
  13. საახალწლო ზეიმი - სპექტაკლი ვაჟა-ფშაველას ”სათაგური” - მე-5 კლასი. პედაგოგი მარინა გვახარია (24 დეკემბერი).
  14. დედის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიებები:
    1) პირველი კლასი, პედაგოგი ეთერ ნაზღაიძე (2 მარტი)
    2) მე-4 კლასი, პედაგოგი ქეთევან მჭედლიშვილი
    3) თხზულებათა კონკურსი - 7 - 11 კლასები, ქართულის კათედრა, კათედრის ხელმძღვანელი მიხეილ კიკნაძე
    4) ნახატების კონკურსი - 1 - 7 კლასები, ხელოვნების კათედრა, პედაგოგი გიული ხატიაშვილი
  15. შეხვედრა ბატუტზე მხტომელ სპორტსმენებთან და მათ მწვრთნელებთან - ინფო მენეჯერი ნუნუ გაბათაშვილი (23 მარტი)
  16. ღია გაკვეთილი ინფორმატიკაში - მე-5 კლასი, პედაგოგი ნუნუ გაბათაშვილი (19 აპრილი)
  17. სასწავლო წლის დამთავრებისადმი მიძღვნილი ღონისძიებები:
    ”აი ია” - პირველი კლასი, პედაგოგი ეთერ ნაზღაიძე (18 მაისი)
    მე-2 კლასი, პედაგოგი ლავერა ისაკაძე (3 ივნისი)
    ლიტერატურული სპექტაკლი ”დავიბრუნოთ ოქროს საწმისი” - მე-3 კლასი, პედაგოგი ლელა წიკლაური (13 ივნისი)
  18. მათემატიკური ჭიდილი - მე-4 კლასი, პედაგოგი მანანა თოფურია (20 მაისი)
  19. ექსკურსია პრეისტორიულ მუზეუმში - მე-7 კლასი (20 მაისი)
  20. საგანმანათლებლო პროექტი - საბავშვო არქეოლოგია- ექსკურსია მცხეთის არქეოლოგიური მუზეუმი და არქეოლოგიური ველი - მე-8 კლასი, პედაგოგი ია სახელაშვილი (2 ივნისი)

 

2009-2010 სასწავლო წელი       ფოტოგალერეა   

კონფერენციებში, კონკურსებში და სხვა ღონისძიებებში მონაწილეობა  

  • სამინისტროს მიერ ინიცირებული კონკურსები : ”ჩემი თვალით დანახული რუსული აგრესია”;  ”კონკურსი ინგლისურ და გერმანულ ენებში”; ”სკოლბურთი”- მინი ფეხბურთი. საერთაშორისო კონკურსი ”ალიანტე - 2010”. 

  • საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციის მიერ (ინიცირებული კონკურსები: საქართველოს საპატრიარქოსთან არსებული ახალგაზრდობის სულიერი და ინტელექტუალური განვითარების ცენტრის მიერ ჩატარებული კონფერენცია ”რწმენა ჩვენს ცხოვრებაში”; ახალგაზრდული მოძრაობა ”დავითიანნის” ფარგლებში განხორციელებული პროექტები: ანტინარკოტიკული კლუბის დაფუძნება, კალათბურთის ტურნირი, ჭადრაკის ტურნირი, ნახატების გამოფენა სამების საკათედრო ტაძრის საგამოფენო დარბაზში;  მონაწილეობა მერიის მიერ გამოცხადებულ პროექტში  ”მე მიყვარს საქართველო”: ექსკურსია დავით გარეჯში (XII კლასი) - I ეტაპი და II ეტაპი - ფოტოკონკურსი; ”ჩოხოსან რაინდთა დასის” მიერ ჩატარებული ლიტერატურული კონკურსი  ”სოლომონ დოდაშვილი”;  ზოოლოგიური პარკისა და საქართველოს კინოლოგიური ფედერაციის მიერ ჩატარებული საბავშვო სამხატვრო  კონკურსი ”ძაღლი - ჩემი ოთხფეხა მეგობარი”;  საინფორმაციო ტექნოლოგიების ცენტრ  ”მზიურის” მიერ ჩატარებული მათემატიკური კონკურსი;  სკოლა ”XXI საუკუნის” მიერ  ჩატარებული მათემატიკური ოლიმპიადა  ”ევერესტი”.

  • შიდა სასკოლო კონკურსი და პროექტი:  პროექტი : ”ეკოკლუბის” დაფუძნება; თანამშრომლობა და ლაშქრობების დაგეგმვა ”დაცული ტერიტორიების სააგენტოსთან” ერთად;  ”ნიკოტინი და ჯანსაღი ცხოვრება” - შეხვედრა სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტებთან; ”სვეტიცხოვლობისთვეს” მიძღვნილი კონფერენცია ”წმინდა ნინოს გზა”; IV კლასი - თოჯინების სპექტაკლი ”დაბადების დღე ტყეში” (თოჯინების თეატრი); პირველი კლასი -  კონკურსი ”ვკითხულობთ გამართულად”; ”დედაენის დღისადმი” მიძღვნილი კონფერენცია; III კლასი -  ლიტერატურული სპექტაკლი ”ენა, მამული, სარწმუნოება”; II კლასი -  შემეცნებითი კონკურსი; IV კლასი - ლიტერატურული სპექტაკლი ”აკაკი წერეთელი”; VIII კლასი - ინგლისურენოვანი სპექტაკლი ”შექსპირიადა”; VII-XI კლასების საზამთრო და საგაზაფხულო  შიდასასკოლო ტურნირები ჭადრაკსა და შაშში; VII-IX  კლასებში კონკურსი ”ეტალონი”;  ექსკურსიები პარლამენტში, შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და რუსთაველის თეატრში; საგანმანათლებლო-შემეცნებითი ექსკურსიები საქართველოს სხვადასხვა კუთხეში.